Co przewozimy?

Jako firma spedycyjna posiadamy szeroki wachlarz usług w zakresie transportu towarów. Poniżej krótka lista ładunków, jakie przewozimy.

1. Ładunki ekspresowe

Nasz transport ekspresowy to gwarancja wysokiej jakości realizacji dla Ciebie! Transport expressowy charakteryzuje się tym, że jest wykonywany  bezpośrednio z punktu A do punktu B (system door to door). Bez żadnych doładunków i najszybszą trasą do miejsca rozładunku. Towar trafia od nadawcy do odbiorcy bez zbędnych przystanków w określonym wcześniej czasie. Dysponujemy rozległą siecią partnerów, których tabor aut dostawczych pozwala podjąć niemal każdy ładunek oraz dostarczyć go w przeciągu kolejnych 24 godzin w niemalże każde miejsce w Unii Europejskiej! Wszystkie pojazdy wyposażone są w system nawigacji  i monitoringu GPS dzięki któremu, monitorujemy powierzonych nam towar całodobowo.  Dedykowany transport całodobowy to usługa szyta na miarę Twoich potrzeb!

Tu przeczytasz więcej o ekspresowych ładunkach: Transport Ekspresowy Ładunków

2. Towary z kontrolowaną temperaturą

W naszej ofercie znajdą Państwo także możliwość transportu z kontrolowaną temperaturą. Taki transport realizujemy dla Państwa autami typu chłodnia z ładownością od 1 do 22 ton oraz możliwością ustawienia temperatury przewozu w przedziale o -22°C do + 25°C wraz z wydrukiem wykresu temperatury z termografu. Przewóz towarów w kontrolowanej temperaturze podlega ścisłym regulacjom prawnym oraz certyfikacjom, które gwarantują bezpieczeństwo towarów. Zapewniamy przewozy towarów w kontrolowanej temperaturze takich produktów jak m.in. warzywa, owoce, napoje, mięso, nabiał, leki, towary spożywcze i przemysłowe oraz inne. Większość tych produktów wymaga stale kontrolowanej temperatury i specjalnych technologii, w które wyposażane są specjalistyczne pojazdy, ale także realizacji terminowego dostarczenia zamówienia.

Transport chłodniczy

3. Transport materiałów sypkich

Transport tego rodzaju towaru realizujemy za pomocą aut typu wywrotka lub naczep z tzw. ruchomą podłogą. Do materiałów sypkich zaliczamy głównie różnego typu surowce, które są powszechnie stosowane w trakcie szeroko pojętych prac budowlanych. Jest to m.in. cement, grys, żwir, piasek, tłuczeń drogowy, mieszanka drogowa, keramzyt (kruszywo wykorzystywane w ogrodnictwie) czy kliniec (kamienne kruszywo budowlane). Jednak materiałami sypkimi są również niektóre produkty spożywcze, takie jak mąka, cukier, sól, zboże, ryż, pasze czy jabłka przemysłowe. Objętość i rodzaj przewożonego towaru ma bezpośredni wpływ na rodzaj zastosowanej wywrotki. W zależności od zapotrzebowania jesteśmy w stanie zapewnić Państwu transport zarówno wywrotkami stalowymi jak i aluminiowymi. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji – zapraszamy do kontaktu!

4. Ponadgabaryty

Za ładunki ponadgabarytowe uznaje się te, które przekraczają dopuszczalne normy.  Cechami wspólnymi towarów, zaliczanych jako transport ponadnormatywny są niestandardowe wymiary i duża waga. Przeważnie są to różnego rodzaju elementy konstrukcyjne, zbiorniki, maszyny budowlane, urządzenia przemysłowe itp. Organizując przewozy ponadgabarytowe należy uwzględnić nie tylko obowiązujące przepisy w ruchu drogowym i wymogi prawne dotyczące dopuszczalnych parametrów przewozu, ale również cały proces logistyczny.  Podczas przewozu ładunków ponadgabarytowych korzysta się z eskorty pilota lub policji. Czynności te mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa ruchu podczas przewozu ładunków ponadgabarytowych, niebezpiecznych lub w przypadku kolumny pojazdów .Niezbędnym elementem bezpiecznego pilotażu jest odpowiedni pojazd. W tym wypadku musi on być właściwie wyposażony i oznakowany. Do przewozu tego rodzaju ładunków oferujemy Państwu auta takie jak platformy, semi, Tieffbet itp.

Tu przeczytasz o innych specjalistycznych rodzajach transportu, jakie możemy zorganizować: Transport specjalistyczny

5. Towary niebezpieczne ADR

Zajmujemy się kompleksową organizacją transportu ADR– zarówno w Polsce, jak i w innych krajach europejskich. Dysponujemy samochodami o ładowności od 1 do 24 t, dostosowanymi do przewozu ładunków niebezpiecznych (ADR). Zapewniamy doradztwo a także dobór pojazdu odpowiedniego do specyfiki Twojego ładunku. Ze względu na szczegółowe normy i regulacje, transport ADR (ładunków niebezpiecznych) jest jednym z najtrudniejszych w zorganizowaniu. Po pierwsze, pojazd, którym przewożone są niebezpieczne substancje, musi być odpowiednio oznakowany. Umieszczony na nim symbol musi odpowiadać klasie materiału według konwencji ADR. Po drugie, kierowca musi posiadać specjalistyczne wyposażenie, które umożliwi mu zabezpieczenie miejsca ewentualnego wypadku. Musi być też odpowiednio przeszkolony. Nasza firma korzysta z usług elektronicznych świadczonych przez KAS za pośrednictwem platformy PUESC. Pozwala to na obsługę operacji przewozu towarów w rejestrze zgłoszeń SENT. Transport towarów ADR wymaga więc znajomości przepisów. Dzięki doświadczeniu oraz organizacja przewozu towarów niebezpiecznych nie stanowi dla nas żadnego problemu.

Transport materiałów niebezpiecznych (ADR)

6. Przewozy między lotniskami 

Chcielibyśmy także zaprosić Państwa do współpracy w zakresie transferów lotniskowych. Nasze samochody wyposażone są w najnowsze systemy bezpieczeństwa oraz moduły GPS, co pozwala nam w komfortowy i bezpieczny sposób przewożenia ładunków między lotniskami.

Tu przeczytasz więcej o ekspresowych ładunkach: Transport Ekspresowy Ładunków

7. Transport towarów neutralnych

Największe doświadczenie mamy w przewozie towarów neutralnych, takich jak tekstylia, zabawki, meble czy maszyny. Często wśród naszych zamówień trafiają się również artykuły reklamowe, materiały budowlane na paletach oraz elementy stalowe. Taki ładunek nie jest problemowy i nie wymaga specjalnych warunków, jeśli chodzi o transport. Wystarczy dobrze zabezpieczyć towar na naczepie. Mogą to być między innymi pasy, maty antypoślizgowe, kantowniki, poprzeczki, belki lub poduszki powietrzne  takim jak . W razie potrzeby możemy zorganizować auta wyposażone w windy i tzw. paleciaki. Towary na paletach należą do takich, które w transporcie najsprawniej się ładuje i rozładowuje.

Wyceń ładunek

Zadzwoń do nas albo wypełnij poniższy formularz, a nasz pracownik z działu spedycji skontaktuje się z Tobą w celu przygotowania najlepszej dla Ciebie oferty!